Monday, 27 April 2015

Salihyangöz

Nihayet yazabildik!

Bir süredir, çok müdahale etmeden bahçenin gelişimini takip etmeye verdik kendimizi. Havaların ısınmasıyla bahçe hızlı bir değişim sürecine girdi. Bu sene, biz gelmeden önce yapılageldiği gibi bahçe çapalatılmadı. Bahçe sakinleri gibi bizde pek mutluyuz bu durum karşısında. Her şey boy atmaya başladı. Tanımadığımız bitkiler boy göstermeye başlarken sürecini tamamlamış olan basur otları sararmaya başladı yerlerini şimdiden başka otlar almakta. Yakında fotoğraflarını koyacağız. Geçen hafta yılın ilk tırtılını gördük.
Salihyangöz
Veeeeee gelelim en heyecan verici kısma, dırıdırıdırıptırıpppp...
Tavuk sarayı
Ne zamandır yapmayı düşünüğümüz tavuk kümesine sonunda başladık ve bitiriverdik. Kümes için Kompostu yarı yarıya küçülttük. Yani kompostun yarısı şimdi kümes oldu. Bu sefer tam anlamıyla 'zero budget' hatta 'upcycle' çalıştık. Gün be gün 'lazım olur tavuk kümesi felan yaparsak' felan diye eve taşıdığımız, köşeleri kollayıp çöpleri araştırıp karınca gibi taşıdığımız tahtalardan ve komşumuz Mirza'nın hediye ettiği çıkma ağdan yaptık kümesimizi.
Çıkma parçaları ortaya serdik önce..
Geçen sene çürümesi için komposta attığımız palmiyeleri, yer kazanmak için komposttan almak zorunda kaldık. Aldığımızdaysa şöyle bir manzara karşımıza çıktı. 
ne yumurtası olduklarını bilemedik tam olarak.
Ne kadar müdahaleden hoşlanmasakta altyapı çalışmaları sebebiyle yine rahatsızlık verdik kendilerine. Büyük ihtimalle salyangoz yumurtaları ama daha önce gördüklerimiz hep bembeyazdı. O sebeple bilemedik. 
ilk aşama
Kapısı..
Yarın büyük gün, bakalım tavuk almayı başarabilecek miyiz? Bunun için sabah erkenden yollara düşüp tavuk besleyip satan komşularımızla çetin pazarlıklara girişeceğiz. Haydi hayırlısı.
Sepet sepet yumurta,
Sakın bizi unutma:))
Eren ve Gökşen.

No comments:

Post a Comment